Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai, ligos

Spausdinti

AG struktura

1. AKUŠERIJOS SKYRIUS

Covid-19 infekcija ir nėštumas. Dažniausiai užduodami klausimai bei atsakymai. Rekomendacijos nėščiosioms ir gimdyvėms. 

VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro Akušerijos skyriuje dirba ir medicinines paslaugas teikia medicinos profesionalų kolektyvas.

Akušerijos skyriuje veikia atskiras nėščiųjų ir gimdyvių priėmimas. Penki priėmimo apžiūros kabinetai yra moderniai įrengti, aprūpinti visą įrangą reikalinga nėščiosios ir vaisiaus būklei įvertinti. Priėmime nėščiosios konsultuojamos visa parą, teikiama būtinoji pagalba, nėščiosios ir gimdyvės hospitalizuojamos į ligoninę. Atvykus į priėmimą, pacientė turi pateikti ambulatorinėje grandyje prižiūrinčio gydytojo išduotą Medicinos dokumentų išrašą/siuntimą (F Nr. 027/a) arba jam prilyginamą Nėščiosios kortelę (F Nr. 025-113/a). Jeigu pacientė nepateikia Medicinos dokumentų išrašo/siuntimo (F Nr. 027/a) arba Nėščiosios kortelės (F Nr. 025-113/a), o apžiūrėjęs gydytojas nenustato skubiosios pagalbos teikimo indikacijų, už gydytojų konsultaciją(-as) ir atliktus tyrimus pacientė privalo sumokėti pagal VULSK patvirtintą mokamų paslaugų kainyną.

Planine tvarka atvykstančioms pacientėms (pvz. jei numatyta data planinei operacijai ar gimdymo sužadinimui), jei nebuvo nurodyta kitaip, rekomenduojama atvykti 07:00-10:00.

Akušerijos skyriuje įrengta 11 gimdymo palatų. Kiekviena jų skirta individualiai gimdyvės priežiūrai. Vienoje iš gimdymo palatų įrengta gimdymo vonia. Gimdymo metu modernia įranga stebimos moters ir vaisiaus būklės ir distanciniu metodu. Prižiūrimi gimdymai ir teikiama gimdymo pagalba tiek normalių, mažos rizikos gimdymų atvejais, tiek esant didelės rizikos, komplikuotiems nėštumams ir gimdymams. Šeimai pageidaujant nuo 2017 metų mažos rizikos gimdyvių normalų gimdymą gali prižiūrėti tik akušerė.

Prioritetas yra teikiamas natūraliam gimdymui. Jei gimdymas yra normalus, mažos rizikos ir praeina sklandžiai, gimdyvė raginama aktyviai judėti, ieškoti sau tinkamiausios padėties. Taip pat gimdymą prižiūrintys specialistai gali rekomenduoti kūno padėtį palankiausią tam tikru gimdymo laikotarpiu. Jei gimdyvė pageidauja, gimdyme gali dalyvauti gimdyvės šeimos nariai, artimieji. Jie gali emociškai palaikyti gimdyvę, suteikti nemedicininę pagalbą, taip sumažinti psichologinį diskomfortą.

Gimdymo palata Gimdymo palatos   Gimdymo palatoje

Gimdymo metu taikomi įvairūs medikamentiniai (opioidai, epiduralinis) skausmo malšinimo būdai.

Jei nėštumas yra didelės rizikos ar atsiranda gimdymo komplikacijos, skyriaus specialistai kompleksiškai vertina gimdyvės ir vaisiaus būklę, pasirenka optimaliausią akušerinę taktiką. Prireikus skiriamas gydymas, teikiama rankinė pagalba komplikuoto gimdymo atvejais, atliekamos visos akušerinės operacijos. Gimdyvę ir jos artimieji aktyviai įtraukiami į sprendimų dėl gimdymo priežiūros priėmimą.

Akušerijos skyriuje yra įrengtos 2 operacinės. Čia atliekamos planinės ir skubios akušerinės operacijos.

Po gimdymo naujagimis neatskiriamas nuo motinos ar kitų artimųjų, nebent dėl naujagimio ar motinos sveikatos būklės tai nėra įmanoma. Jiems sudaromos sąlygos būti kartu tiek gimdymo palatoje, tiek palatoje po gimdymo.

Akušerijos skyriuje yra 45 lovos pagimdžiusioms moterims. Skyriuje įrengta 11 palatų po gimdymo, kur pagimdžiusios moterys gali būti su šeimos nariu ar artimuoju, kuris užtikrina pagalba mamai ankstyvame laikotarpyje po gimdymo. Šios palatos yra mokamos. Akušerijos skyriaus personalas dirba pagal PSO ir UNICEF „Naujagimiui palankios ligoninės“ iniciatyvos principus. Visos pagimdžiusios moterys konsultuojamos akušerių ir žindymo konsultančių aktualiais klausimais (laikotarpio po gimdymo ypatumų, natūralaus naujagimių/kūdikių maitinimo, naujagimio priežiūros).

Pogimdymo palata

Individualiuose pacienčių planšetiniuose kompiuteriuose pacientės gali susipažinti su Akušerijos ir Naujagimių skyrių darbuotojų parengta informacija apie naujagimiui atliekamus tyrimus, skiepus, naujagimio žindymą.

Paskaitos nėščiosioms ir moterims po gimdymo:

Akušerijos skyriuje organizuojamos paskaitos, skirtos nėščiosioms ir jų artimiesiems. Paskaitų tikslas yra padėti pasiruošti gimdymui, pogimdyminiam laikotarpiui ir naujagimio priežiūrai. Mokymus sudaro 3 paskaitos. Jas skaito ir į klausimus atsako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų specialistai.

Dėl riboto vietų skaičiaus auditorijoje, būtina išankstinė registracija į paskaitas. Registruotis galima elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Atvykti į paskaitą prašome tik gavus registracijos patvirtinimą. Registruojantis būtina nurodyti pageidaujamos paskaitos datą, planuojančių atvykti skaičių bei vardus, pavardes. Jeigu išvardinti duomenys nebus nurodyti, paskaitų organizatoriai palieka sau teisę neatsakyti į laišką ir neregistruoti. Registruojama yra tik darbo dienomis, tai pačiai savaitei; atsakoma paros bėgyje. Paskaitos dieną registracija nevykdoma.

Dėmesio! Paskaitos nėščiosioms yra mokamos. Paslaugos kaina vienam paskaitos klausytojui už vieną paskaitą – 7,00 €. Apmokėti už paskaitą prašome tik tada, kai jau gausite registracijos patvirtinimą.

Už paslaugą galima sumokėti ligoninės kasoje, tačiau galima tai atlikti iš anksto pavedimu.

 

Rekvizitai:

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos

įm. kodas 124364561

sąskaita LT487300010002492286 (Swedbank)

Būtina mokėjimo paskirtyje nurodyti "už paskaitą nėščiosioms", paskaitos datą ir įrašyti vardą(us), pavardę(es).

Prašome į paskaitą atsinešti mokėjimo patvirtinimą (kasos kvitą, banko pavedimo atspausdintą lapą). Mokėjimo patvirtinimo siųsti elektroniniu paštu nereikia.

Paskaitos vyksta VUL SK Akušerijos skyriaus nėščiųjų ir gimdyvių priėmimo auditorijoje (F korpusas), įėjimas iš Santariškių g. pusės. Prašome gerbti atvykusius į paskaitą bei lektorius ir į paskaitas nevėluoti. Rekomenduojame atvykti kiek anksčiau, palikti viršutinius drabužius rūbinėje, pasinaudoti WC ar pasirūpinti gėrimais.

Po dalies paskaitų (nurodyta tvarkaraštyje) sudaroma galimybė susipažinti su Akušerijos skyriumi. Skyriaus patalpos (gimdymo palatos, palatos po gimdymo) aprodomos priklausomai nuo šių patalpų užimtumo. Jei planuojate pasinaudoti galimybe susipažinti su skyriumi, būtina palikti viršutinius drabužius rūbinėje ir turėti vienkartinius avalynės apavus (antbačius, „bachilus"). Jais rekomenduojame pasirūpinti iš anksto: parduodami vaistinėse arba galima įsigyti iš VUL SK Akušerijos skyriaus nėščiųjų ir gimdyvių priėmime esančio aparato (aparatui reikia 50 centų monetos).

Paskaitų organizatoriai palieka sau teisę neįlesti į paskaitą asmenų nepateikusių apmokėjimo patvirtinimo, pavėlavusius, agresyviai besielgiančius ir pan.

Preliminarus artimiausių planuojamų paskaitų nėščiosioms ir jų artimiesiems tvarkaraštis: 

DĖMESIO! šiuo metu paskaitos yra atšauktos. Tiek apie naują tvarkaraštį, tiek apie atnaujintą registraciją į jas bus informuojama papildomai. Labai atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Terminas

Tema

Klausimai

2020-03-04 15:00

2020-03-25 15:00

2020-04-01 15:00

2020-04-08 15:00

2020-04-22 15:00

2020-04-29 15:00

Besiruošiant į ligoninę. Gimdymas.

VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras, Akušerijos skyrius.

Normalaus gimdymo sąvoka. Gimdymo fiziologija. Gimdymo laikotarpiai.

Skausmo malšinimo būdai. Procedūros, medicininės intervencijos.

Susipažinimas su VUL SK Akušerijos skyriumi.

2020-03-05 14:00

2020-03-18 14:00

2020-04-02 14:00

2020-04-09 14:00

2020-04-30 14:00

Sveikas naujagimis. Žindymas.

Sveikas naujagimis.

Pirmieji tyrimai. Skiepai. Fiziologinės būklės. Pirmosios dienos namie. Naujagimio priežiūra.

Natūralaus maitinimo nauda. Laktacija. Tinkamo apžiojimo požymiai. Maitinimo pozos. Pagalbinės priemonės. Naujagimio maitinimo būdai.

Susipažinimas su VUL SK  Akušerijos skyriumi.

2020-03-19 14:00

2020-04-23 14:00

 

Paskaita busimiems tėčiams.

Subalansuota specialiai vyrams J

Planuojama paskaitas organizuoti ir toliau. Numatomų   sekančių paskaitų tvarkaraštis bus patalpintas tinklalapyje iki balandžio pabaigos – gegužės pradžios.

•         Pastaba: paskaitų eiliškumas, temos gali pasikeisti.  Informaciją galima patikslinti registruojantis.  Visus, jau dalyvavusius mūsų centre organizuojamose paskaitose, prašome pasidalinti savo nuomone ir užpildyti klausimyną. Anketa Jūsų nuomonė yra labai svarbi ir bus naudinga siekiant gerinti mūsų įstaigoje teikiamas paslaugas.  Ko prireiks vykstant gimdyti? 

•               Paso arba asmens tapatybės pažymėjimo;

Būtina paimti atvykstant gimdymui: 

•               chalatą, gumines ar odines šlepetes;
•               lengvus ir laisvus naktinius baltinius;
•               rankšluostį;
•               didelį įklotą ar sauskelnę po gimdymo;
•               šiltų vystyklų arba rūbelių Jūsų naujagimiui, vilnones kojinaites.

Po gimdymo palatoje pravers, jei turėsite: 

•               asmens higienos reikmenis (dantų pastą, šepetėlį, muilą, šukas, bekvapį dezodorantą, vienkartinių servetėlių, drėkinamojo kremo odai;
•               kojinaites, patogių medvilninių ar vienkartinių kelnaičių;
•               medvilninę liemenėlę žindančiai mamai, liemenėlės įdėklų;
•               dušo šlepetes, kelis rankšluosčius;
•               didesnio sugėrimo platesnės apimties higieninių įklotų;
•                negazuoto geriamo vandens; ir t.t.

Naujagimiui: 

•               drabužėlių (marškinėlių, kepuraitę, šliaužtukų);
•               sauskelnių (išnešiotam naujagimiui, dydis nuo 4 iki 6 kg);
•               vaikiško muilo ar prausiklio, rankšluostį, (galima drėgnų servetėlių).

Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centras siekia įgyvendinti Naujagimiams palankios ligoninės principus ir palaiko besikuriančią Mamų savitarpio pagalbos ir žindymo palaikymo grupę” bei jos veiklą, suteikia vietą grupės susitikimams.

Grupės veikla yra skirta visoms mamoms, kurioms pirmoji žindymo patirtis nėra maloni ir lengva. Susitikimų metu mamos tarpusavyje gali dalintis patarimais ir savo asmenine patirtimi, kaip žindymą paversti maloniu laiku tiek mamoms, tiek jų mažyliams. Susitikimuose laukiamos ir mamos, kurios nori pasidalinti savo sėkmingo žindymo patarimais ir padėti kitoms įveikti iškilusius sunkumus.

Visos mamos, kurios turi klausimų, sunkumų žindant naujagimį ar tiesiog nori pabendrauti su bendramintėmis, kviečiamos prisijungti prie grupės. Visą informaciją apie grupės veiklą, susitikimus ir registracija: https://www.facebook.com/groups/685681651591339/?ref=aymt_homepage_panel arba el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

2. NĖŠTUMO PATOLOGIJOS SKYRIUS

Naujagimiai

Nėštumo patologijos skyriuje įrengtos 22 lovos, iš jų 8 priklauso Dienos stacionarui.  Iš bet kurio Lietuvos miesto atvykusių nėščiųjų ambulatorinis konsultavimas bei  nėščių moterų ir gimdyvių guldymas į šį skyrių vyksta visą parą.

Skyriuje gydomos nėščios moterys:
- esant komplikuotai nėštumo eigai (gresiantis nėštumo nutrūkimas, priešlaikinis gimdymas, nėščiųjų vėmimas, preeklampsija ir kt.);
- sergančios bendrosiomis ligomis (sunkiomis kraujodaros sistemos, inkstų, širdies, kraujagyslių ir kt. ligomis);
- esant vaisiaus būklės sutrikimams.

Skyriuje taikomi šiuolaikiniai diagnostikos, gydymo ir slaugos metodai. Vaisiaus būklė vertinama remiantis skirtingomis tyrimų metodikomis: ultragarsiniu tyrimu, amnioskopija, kardiotokografija.

Nėščiosioms teikiamos Akušerijos ir ginekologijos centro ir kitų VUL SK centrų gydytojų konsultacijos, siekiant visapusiškai aptarti kiekvienos nėščiosios ir gimdyvės sveikatos problemas, laukiamo naujagimio augimo ir raidos ypatybes, numatomą tinkamiausią gimdymo ir naujagimio priežiūrą.

Esant indikacijoms, atliekamos Cezario pjūvio, gimdos kaklelio sutvirtinimo ir kitos operacijos. 

3. NAUJAGIMIŲ SKYRIUS  Naujagimių skyrius

Naujagimių skyriuje yra 4 lovų intensyvios terapijos ir 6 lovų  naujagimių patologijos poskyriai. Naujagimių skyriuje  teikiamos antrinio ir tretinio lygio paslaugos naujagimiams.

Tretinio lygio stacionarinė pagalba teikiama naujagimiams, kurių būklė yra sunki arba komplikuota, progresuojanti ir naujagimiui reikia atlikti daugiaprofilinį tyrimą, kai ligai ir būklei nustatyti ir gydyti reikia sudėtingų technologijų ir gydymo metodų, kai naujagimio gestacijos amžius yra 34 sav. ir mažiau arba naujagimio svoris yra 1500 g ir mažiau.

Tyrimai naujagimiams atliekami Laboratorinės medicinos centre, Medicininės genetikos centre, Radiologijos ir branduolinės medicinos centre, funkcinės diagnostikos kabinetuose.

Skyriuje dirba 9 patyrę gydytojai neonatologai ir 15  slaugytojų.

Intensyvios terapijos poskyryje gydomiems naujagimiams taikomi šiuolaikiniai gyvybinių funkcijų monitoravimo metodai: pulsoksimetrija, elektrokardiograma, kvėpavimo dažnio, neinvazinio arterinio kraujo spaudimo ir  temperatūros monitoravimas.

Šis poskyris aprūpintas šiuolaikine įranga naujagimiui slaugyti ir gydyti:  inkubatoriais, šildomais reanimacijos staleliais, dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatais, sistemomis teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti (CPAP), monitoriais (EKG, kvėpavimo, neinvazinio kraujospūdžio, pulsoksimetrijos). Naujagimių ligų diagnostikai taikomi tokie diagnostikos metodai: klinikinės fiziologijos (elektrokardiografija), laboratorinės diagnostikos (klinikinė, biochemijos, genetikos, mikrobiologijos, imunologijos, virusologijos), radiologijos (rentgenografija), echoskopija (vidaus organų, galvos smegenų, echokardioskopija, doplerinė echoskopija), kompiuterinė tomografija, magnetinio branduolinio rezonanso tomografija, atliekami akių dugno tyrimai.

Skyriuje gydomiems naujagimiams teikiamos gydytojų specialistų konsultacijos: vaikų neurologo, oftalmologo, vaikų kardiologo, vaikų chirurgo, kardiochirurgo, neurochirurgo, vaikų urologo, vaikų hematologo,  genetiko. Įdiegti  šiuolaikiniai naujagimių gydymo metodai: dirbtinė plaučių ventiliacija, teigiamas slėgis kvėpavimo takuose, surfaktanto instiliacija, infuzinė terapija,  parenterinis maitinimas, kraujo ir jo komponentų infuzija, pakeičiamasis kraujo perpylimas. 

4. GINEKOLOGIJOS SKYRIUS

Ginekologijos skyriuje visą parą kvalifikuotą pagalbą teikia gydytojai akušeriai ginekologai, anesteziologai, bendrosios praktikos slaugytojos. Skyriuje įrengta 16 lovų, Dienos chirurgijos stacionaras.

Ginekologijos skyriuje gydomos pacientės, kurioms diagnozuoti piktybiniai lyties organų navikai, ikinavikiniai pokyčiai ar kita – nenavikinė ginekologinė patologija. Skyriuje dirbantys gydytojai specializuojasi endoskopinės chirurgijos, uroginekologijos, onkoginekologijos srityse. Atliekamos sudėtingos onkoginekologinės operacijos: radikaliai šalinami pakitę organai, aplinkiniai audiniai bei sritiniai limfiniai mazgai. Pirmenybė teikiama minimaliai invazyviai chirurgijai. Skyriuje vis labiau įsitvirtina išplėstinės (kompleksinės) operacijos – operacijos, kurių metų kartu su gydytojais ginekologais (onkoginekogais) dalyvauja ir kitų sričių gydytojai chirurgai. Operacijos metu taip pat gali būti atliekami įvairūs tyrimai: imama medžiaga citomorfologiniams tyrimams iš įvairių dubens ir pilvo ertmės vietų, atliekami skubūs histologiniai tyrimai bei sudėtingi, minimaliai invazyvūs ir kontroliuojami ultragarsu, neoperabilių navikų tyrimai. Neretai po operacijos reikalingas tolimesnis chemoterapinis ar spindulinis gydymas, todėl šio skyriaus specialistai intensyviai bendradarbiauja su chemoterapeutais, radioterapeutais. Jei dėl ligos išplitimo pradiniame gydymo etape negalima atlikti radikalaus operacinio gydymo, taikomi konservatyvūs gydymo būdai. Dirbant kartu su kitų specialybių profesionalais tiksliai diagnozuojama piktybinė ginekologinė patologija, jos stadija, pacientėms suteikiama kvalifikuota daugiaprofilinė pagalba.

Dienos chirurgijos stacionare atliekami ginekologiniai tyrimai, reikiamos diagnostinės ir chirurginės procedūros. Dienos chirurgijoje taikant šiuolaikinius minimaliai invazinius gydymo metodus, pacientės net ir po didelės apimties operacijų jaučiasi gerai ir iš ligoninės dažniausiai išrašomos tą pačią dieną.

Gydymo paslaugos, teikiamos skyriuje ir dienos chirurgijos stacionare:
- Laparoskopija
- Histeroskopija
- Tiriamos ir gydomos moterys sergančios ūminiais ir lėtiniais gimdos ir jos priedų uždegimais;
- Tiriamos ir gydomos moterys dėl mėnesinių ciklo sutrikimų, atliekama nevaisingumo diagnostika ir skiriamas atitinkamas gydymas;
- Diagnozuojama ir gydoma ankstyvo nėštumo patologija;
- Atliekama menopauzės problemų diagnostika ir skiriamas atitinkamas gydymas;
- Tiriamos ir gydomos moterys dėl disfunkcinių kraujavimų;
- Atliekama skausmų mažajame dubenyje diferencinė diagnostika;
- Tiriamos ir gydomos moterys dėl uroginekologinės patologijos, atliekama šlapinimosi sutrikimų diagnostika ir korekcija;
- Moterys konsultuojamos dėl lyties organų slinkimo problemų, taikomas operacinis gydymas, atliekamos plastinės tarpvietės ir makšties operacijos;
- Onkologinių gimdos ir jos priedų susirgimų bei ikivėžinių pokyčių diagnostika ir operacinis gydymas;
- Atliekamos gimdos ir jos priedų operacijos (miomos, cistos, negimdinis nėštumas, pūliniai dariniai ir kt.) ir kt.

5. PERINATOLOGIJOS KOORDINAVIMO CENTRAS

Perinatologijos koordinavimo centre konsultuojamos didelės rizikos nėščiosios iš Vilniaus ir Panevėžio kraštų, o esant vaisiaus patologijai – iš visos Lietuvos. Teikiamos ambulatorinės nėščiųjų sveikatos priežiūros paslaugos, pvz. ultragarsinio tyrimo metu modernia aparatūra matuojamos vaisiaus kūno dalys, vertinamas jų augimas, vaisiaus kvėpavimo judesiai, širdies veikla, placentos būklė, vaisiaus vandenų kiekis, vaisiaus ir placentos kraujotaka vertinama remiantis Doplerio efektu ir kt.

Perinatologijos koordinavimo centre dirba patyrę gydytojai akušeriai ginekologai: gyd. D. Lištvanienė, dr. J. Volochovič (konsultuoja vaisiaus medicinos klausimais), dr. G. Domža (specializuojasi nėščiųjų, sergančių cukriniu ir gestaciniu diabetu, priežiūros klausimais), gyd. R. Matulionytė, gyd. D. Petrauskienė. Esant reikalui, pacientes konsultuoja ir kiti Akušerijos ir ginekologijos centro specialistai: doc. dr. A. Arlauskienė, prof. dr. D. Ramašauskaitė bei įvairių VUL SK centrų gydytojai.

6. GINEKOLOGO KONSULTACIJŲ KABINETAS

Ginekologo konsultacijų kabinete teikiamos tretinio lygio ginekologinės konsultacijos. Konsultuojamos pacientės, kurioms įtariamos ar jau diagnozuotos įvairios ginekologinės ligos (su ar be lydinčios sisteminės patologijos).

Nuo 2005 m. pradėtos mergaičių ir paauglių ginekologinės konsultacijos.

Ginekologo konsultacijų kabinete dirba patyrę gydytojai akušeriai ginekologai: gyd. E. Miliuvienė, dr. Gina Opolskienė (specializuojasi gimdos gleivinės patologijos klausimais), prof. dr. Žana Bumbulienė (mergaičių ir paauglių ginekologijos, endokrinologijos klausimais), doc. D. Bartkevičienė (minimaliai inazyvios ginekologijos, estetinės ginekologijos klausimais) ir dr. Vytautas Klimas (šeimos vaisingumo klausimais).

Mergaičių ir moterų akademija Mergaičių ir moterų akademija (MMA) – akušerijos ginekologijos specialistų įkurtas nepriklausomas ir visuomeniniais pagrindais grįstas projektas, kurio tikslas yra šviesti mergaites, merginas ir moteris apie fizinės ir psichologinės sveikatos ypatumus skirtingais gyvenimo periodais, lytinės ir reprodukcinės sveikatos palaikymą, ligų profilaktiką, nėštumo planavimą ir gyvenimą pastojus bei laikotarpį po gimdymo, didžiausius mitus ir kartais labia tyliai girdimas tiesas bei kitus aktualius akušerijos – ginekologijos srities klausimus. MM akademijos komandą sudaro gydytojos akušerės ginekologės – Raminta Baušytė, Ieva Šiaudinytė, Lina Andrijauskienė, Jelena Klimašenko ir akušerijos ginekologijos gydytojos rezidentės – Brigita Vaigauskaitė, Diana Žilovič ir Rūta Einikytė.

 2017 metais įsteigtas Vaisiaus medicinos koordinacinis centras, kurio veiklą koordinuoja dr. Jelena Volochovič.

Atnaujinta 2020-04-17
Straipsnis parodytas: 295962 kartų(kartus)
 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis Santa.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama AllAboutCookies.org. Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk