Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai ir ligos

Spausdinti

Skyriai, poskyriai ir ligos

Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro veiklos tikslas – teikti aukščiausio lygio  savalaikes, tinkamos kokybės ir saugias anestezijos ir intensyviosios terapijos bei skausmo gydymo paslaugas pacientams, kuriems atliekamos chirurginės operacijos ir diagnostinės procedūros, yra sutrikusios gyvybinės organizmo funkcijos, bei vykdyti mokslinius tyrimus anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo srityje.

I anesteziologijos–reanimacijos skyrius

Jonas Spuras

Skyriaus vedėjas Jonas Špūras.

Skyrius teikia anestezijos ir ankstyvos pooperacinės priežiūros bei skausmo malšinimo pooperaciniu laikotarpiu paslaugas pilvo chirurgijos, ginekologijos, kraujagyslių chirurgijos, nefrourologijos ir urologijos, ausų, nosies ir gerklės ligų, akių ligų stacionaro ir dienos chirurgijos ligoniams, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos, neurochirurgijos, akušerijos, organų transplantacijų (kepenų, kasos bei inksto komplekso, inkstų, ragenos) operacijoms.
Skyrius taip pat atlieka anesteziją įvairių diagnostinių procedūrų (magnetinis branduolių rezonansas, kompiuterinė tomografija) bei mažai invazyvių procedūrų (endoskopinės – gastroskopijos, kolonoskopijos) metu. Kasmet skyrius atlieka per 20 000 anestezijų – tiek planine, tiek skubos tvarka operuojamiems ligoniams.
Anestezija, tai yra skausmo malšinimas farmakologinėmis priemonėmis, kurių didžioji dalis yra labai stipriai veikiantys vaistai, naudojami tik apmokyto personalo ir tik esant pagalbinėms gyvybinių funkcijų palaikymo priemonėms, suprantama, gali sukelti ir gausybę nepageidaujamų poveikių. Skyriuje yra sukauptas visas šiandieninėje farmakologijoje įmanomas vaistų-antagonistų arsenalas, skirtų stipriai veikiančių vaistų poveikiui nutraukti. Nuolat atnaujinamos ypatingai retos su anestezija susijusios komplikacijos – piktybinės hipertermijos – gydymui skirtų vaistų atsargos.
Skyriuje yra ūmaus skausmo tarnyba, veikianti ištisą parą. Į jos sudėtį įeina gydytojas anesteziologas-reanimatologas (arba gydytojas rezidentas, prižiūrimas gydytojo anesteziologo-reanimatologo) bei anestezijos-intansyvios terapijos slaugytoja. Ši tarnyba įgalina kokybiškai, o kartu ir saugiai, malšinti skausmą pacientams po atliktų didelės apimties (įvairių žarnyno, inkstų ir kitų) operacijų. Šiai paslaugai užtikrinti skyrius yra įsigijęs 20 portatyvinių, labai kompaktiškų ir patogių naudoti infuzinių pompų.

II anesteziologijos-reanimatologijos skyrius

samalavicius

Skyriaus vedėjas  Dr. Robertas Samalavičius

Skyriuje atliekamos aukštos kvalifikacijos anestezijos įvairių širdies operacijų ir intervencijų metu. Per metus skyriuje atliekama 1500 anestezijų, iš jų  800 su dirbtine kraujo apytaka. Skyriuje taikomos nejautros sudėtingų elektrofiziologinių procedūrų (100 per metus), modernių hibridinių operacijų (30-40 per metus)   metu atliekant perkateterines vožtuvų implantavimo, prieširdžių pertvaros defektų uždarymo procedūras bei širdies kairiojo skilvelio aneurizmų plikacijas.

III anesteziologijos–reanimacijos skyrius

Diana Gasiunaite

Skyriaus vedėja  dr. Diana Gasiūnaitė.

I reanimacijos-intensyvios terapijos skyrius

kekstas

Skyriaus vedėjas Gintautas Kėkštas

Skyriuje gydomi chirurginio ir terapinio profilio ligoniai, sergantieji kvėpavimo, nervų sistemos, pilvo organų ligomis, nemažą dalį sudaro ypatingai sunkios būklės ligoniai, sergantieji sunkiu sepsiu ir dauginiu organų disfunkcijos sindromu. Skyriuje gydomi 800-900 ligonių per metus. Jų gydymo sėkmė priklauso nuo modernių skyriuje taikomų gydymo būdų.

Be kitų, skyriuje taikomi šie gydymo metodai:
• Ilgalaikė - pastovi inkstų pakaitinė terapija (hemofiltracija);
• MARS – molekulinė adsorbcijos reciklinė sistema (dirbtinės kepenys);
• Bilirubino adsorbcija (kepenų dializė).

II reanimacijos-intensyvios terapijos skyrius

Donata Ringaitiene

Skyriaus vedėja Donata Ringaitienė

Skyriuje gydoma per metus apie 2000 pacientų; terapiniai pacientai - sergantys išemine širdies liga, plaučių arterijos hipertenzija; chirurginiai pacientai - po įvairių širdies operacijų, širdies transplantacijos, sudėtingų elektrofiziologinių procedūrų, hibridinių operacijų – perkateterinių aortos ir plaučių arterijos vožtuvų implantavimo, prieširdžių pertvaros defekto uždarymo procedūrų, kraujagyslių rekonstrukcinių operacijų ir kraujagyslių stentavimo procedūrų.

Vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

Virginijus Jakutis 

Skyriaus vedėjas Virginijus Jakutis

Skyriuje nuskausminami ir gydomi intensyvioje terapijoje vaikai, kuriems atliekamos širdies operacijos ir diagnostinės bei gydomosios procedūros. Tai vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame teikiama ši pagalba naujagimiams ir kūdikiams. Per metus atliekame apie 200 širdies operacijų. 2009 metais remiant Lietuvos Respublikai ir „Norway Grants“ fondui skyriaus patalpos ir medicininė aparatūra buvo iš esmės atnaujinti.

Skausmo medicinos centras

Alfredas Vaitkus

Skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas-reanimatologas Alfredas Vaitkus

Skausmo medicinos centre konsultuojami ir gydomi ligoniai dėl įvairių užsitęsusio skausmo sindromų. Didžiąją dalį ligonių sudaro nugaros (~60 proc.) ir sąnarių (~30 proc.) skausmo sindromai, rečiau skausmai dėl nervų sistemos pažeidimų, skausmai po traumų ir operacijų bei onkologines ligas (~5-6 proc.) lydintys skausmai.

Skausmo medicinos centras teikia šias specializuotas skausmo diagnozavimo ir gydymo paslaugas:

 

  • skausminių sindromų diferencinę diagnostiką taikant diagnostines blokadas; 
  • konsultacijas dėl medikamentinio skausmo gydymo; 
  • invazines skausmo malšinimo procedūras;
  • komandinį konsultavimą, atliekamą gydytojo, medicinos psichologo ir slaugytojo.

Skyriuje atliekamos įvairios invazinės skausmo malšinimo procedūros: trigerinių taškų injekcijos, epidurinės steroidų injekcijos, injekcijos šalia nugaros nervų šaknelių, periferinių ir simpatinės nervų sistemos nervų, radiodažninės, cheminės ir kriodestrukcinės denervacijos procedūros, pulsinė radiodažninė terapija, vaistų mėginiai. Invazinės procdūros atliekamos taikant rentgeno, ultragarso ar nervų stimuliatorių kontrolę.

Skausmo medicinos centro gydytojaibendradarbiauja ir esant indikacijoms konsultuojasi su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, gydytojais radiologais, neurologais, neurochirurgais, ortopedais, kraujagyslių chirurgais, onkologais ir kitų sričių specialistais.

Skausmo medicinos centre vyksta medicinos studentų, slaugytojų ir gydytojų rezidentų mokymas, atliekami moksliniai tyrimai.

Svarbi informacija  Dėl išankstinės registracijos į Skausmo medicinos centrą

Skausmo medicinos centre konsultuojami pacientai tik iš anksto užsiregistravę ir turintys galiojančius siuntimus iš savo gydančių gydytojų pagal gyvenamąją vietą.

Ambulatorinių pacientų išankstinė registracija į Skausmo medicinos centrą atliekama bendrojoje Konsultacinės poliklinikos registratūroje.

Registruotis galima šiais būdais: 

Išankstinė pacientų registratūra visą parą – www.sergu.lt

Konsultacijų poliklinikos išankstinė registratūra – tel. (8 5) 236 5112  (I–V 7:00–16:00), tel. (8 5) 250 1743, (I–V 8:00–14:00) * jei nesiseka prisiskambinti, maloniai prašome registruotis internetu www.sergu.lt ; 

Atvykus paskirtą dieną konsultacijai, su siuntimu bei asmens dokumentu reikia eiti tiesiai į Skausmo medicinos centro registratūrą (kab. B282).

 

III reanimacijos-intensyvios terapijos skyrius

Šerpytis Mindaugas

Skyriaus vedėjas doc. Mindaugas Šerpytis

Skyriuje gydomi ligoniai po sunkių operacijų bei esantys kritinėje būklėje. Didžiąją dalį ligonių sudaro ligoniai po sunkių neurochirurginių operacijų ar neurologinio profilio ligoniai (ligoniai patyrę galvos smegenų insultą, sergantys epilepsija ir kita). Čia koncentruojami ir onkohematologinėmis ligomis sergantys ligoniai, kurių pagrindinės ligos gydymas komplikavosi sepsiu, transplantato prieš šeimininką liga ar kita sunkia patologija. Teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos nėščiosioms, kurioms diagnozuojama sunki preeklampsija, eklampsija, HELLP sindromas ar kita patologija. Skyriuje per metus gydoma apie 700 ligonių, iš kurių 30 proc. sudaro reanimacija III ir III-3 lygio ligoniai, apie 60 proc. reanimacija II lygio pacientai. Skyriuje taikomos naujausios stebėsenos ir gydymo technologijos. Ligoniams sergantiems dauginiu organų disfunkcijos sindromu prieinamos visos įmanomos pakaitinės organų terapijos: hemodiafiltracija, dirbtinė plaučių ventiliacija, ekstrakorporinė membraninė oksigenacija ir kt. Akademinė veikla yra neatsiejama skyriaus veiklos dalis. Čia vyksta studentų, gydytojų ir slaugytojų tobulinimas, aktyvi studentų mokslinės draugijos veikla, bendradarbiavimas su kitais ligoninės padaliniais.

Atnaujinta 2019-11-15
Straipsnis parodytas: 57379 kartų(kartus)
 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis Santa.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama AllAboutCookies.org. Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk