Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai ir ligos

Spausdinti

Aidietis

Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. dr. (HP) Audrius Aidietis

Laucevicius

Vyriausiasis specialistas širdies ir kraujagyslių ligų medicinai, gydytojas kardiologas

Akademikas Aleksandras Laucevičius

I Kardiologijos skyrius

Petrulioniene

Vedėja prof. (HP) Žaneta Petrulionienė

I kardiologijos skyriuje gydomi pacientai, sergantys ūminiais koronariniais sindromais (ūminiu miokardo infarktu, nestabiliąja krūtinės angina), sergantys stabiliąja koronarine širdies liga (stabiliąja krūtinės angina), po perkateterinių koronarinių arterijų intervencijų, taip pat sergantys miokardo ir perikardo ligomis, ūminiu ir lėtiniu širdies nepakankamumu, širdies ydomis, infekciniu endokarditu, aortos ligomis, plaučių arterijos tromboembolija, rezistentiška gydymui pirmine ir antrine arterine hipertenzija, širdies ritmo ir laidumo sutrikimais, prieširdžių virpėjimu – sinusinio ritmo grąžinimui, po intervencinių procedūrų, perkateterinių abliacijų, elektrokardiostimuliatorių, kardioverterių-defibriliatorių implantavimo, kardio-onkologiniai pacientai ir kt. Skyriuje įrengta ir sėkmingai veikia miego apnėjos tyrimų laboratorija. Skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos, turintys didelę patirtį gydytojai – med. dr. Sigita Aidietienė, Liudmila Bronikova, Albinas Karužas, Loreta Aizenienė.


II Kardiologijos skyrius

Petrauskiene

Vedėja doc. med.dr. Birutė Petrauskienė

II kardiologijos skyriuje yra 30 lovų. Per metus gydoma ir tiriama ~1400 ligonių, sergančių koronarine širdies liga (stabilia krūtinės angina, nestabilia krūtinės angina, miokardo infarktu), miokardo ir perikardo ligomis, ūminiu ir lėtiniu širdies nepakankamumu, širdies ydomis, infekciniu endokarditu, aortos ligomis, plaučių arterijos tromboembolija, rezistentiška gydymui pirmine ir antrine arterine hipertenzija, širdies ritmo ir laidumo sutrikimais. Taip pat gydomi ligoniai po vainikinių kraujagyslių angiografijos ir stentavimo, elektrofiziologinių procedūrų, kardio-onkologiniai pacientai. Pacientų ištyrimui ir gydymui naudojami visi galimi neinvaziniai ir invaziniai metodai, kurie atliekami kardiologijos ir angiologijos centre.

II kardiologijos skyriuje daug metų dirba aukštos kvalifikacijos patyrę gydytojai kardiologai (V. Januškevičius, G. Šimkūnienė, G, Raišelienė, J Aganauskienė, R, Kūgienė, G, Burneikaitė) ir profesionalus 11 slaugytojų ir 6 padėjėjų kolektyvas.


Kardiologinės reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

Navickas

Vedėjas Giedrius Navickas

Per metus skyriuje gydoma apie 4000 ligonių. Jų gydymo sėkmė priklauso nuo taikomų modernių gydymo būdų. Skyriuje yra 24 lovos, kurios aprūpintos šiuolaikine gyvybinių funkcijų monitoravimo ir gydymo įranga. Į Intensyvios kardiologijos, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių patenka ligoniai, sergantys ūmiais koronariniais susirgimais ir grėsmingais širdies laidumo sutrikimais iš 22 Lietuvos ligoninių, tai apima 1,3 mln.  Lietuvos gyventojų. Skyrius koordinuoja Rytų ir Pietryčių Lietuvoje suformuotas 3 reanimobilių komandas (gydytojo ir slaugytojo), kurios perveža sunkios būklės pacientus iš įvairių regiono ligoninių. Plaučių arterijos tromboembolijos gydymui taikoma trombolizė, esant priešparodymams trombolizei, atliekamos invazinės procedūros. Ligoniams su ūminiu širdies nepakankamumu taikomos intraaortinės balioninės kontrapulsacijos, atliekamos hemofiltracijos, hemodializės. Taip pat sunkiems ligoniams su širdies nepakankamumu pradėtos taikyti EKMO procedūros. Skyriuje esant reikalui 24 val. per parą atliekamos  echokardioskopijos. Akademinė veikla yra neatsiejama skyriaus veiklos dalis.

Širdies aritmijų skyrius

 Marinskis

Vedėjas prof. (HP) Germanas Marinskis

Širdies aritmijų skyriuje implantuojame daugiausia šalyje širdies ritmo palaikymo prietaisų, ypač pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu. Įrengta moderniausia šalyje nuotolinės magnetinės navigacijos Stereotaxis operacinė, kurioje atliekamos sudėtingiausios širdies ritmo sutrikimų perkateterinio gydymo procedūros, perkateterinio prieširdžių virpėjimo abliacijos.  Insultų profilaktikai sergantiems prieširdžių virpėjimu, kai pacientai negali vartoti antikoaguliantų, implantuojame kairiojo prieširdžio ausytės užkimšimo prietaisus. Širdies nepakankamumo atvejais taikomas resinchronizacinis gydymas. Prieširdžių virpėjimo atvejais atliekamas perkateterinis plaučių venų izoliavimas taikant radiodažninę energiją ir kriobalioninius kateterius.

Intervencinės kardiologijos ir rentgenochirurgijos skyrius

intervencinininkas

Vedėjas dr. Arvydas Baranauskas

Skyriuje visą parą atliekamos planinės bei skubios koronaroangiografijos ir perkutaninės koronarinės intervencijos – balioninė koronarų angioplastika ir stentavimas. Dauguma pacientų, kuriems atliekamos planinės invazinės procedūros, gydomi Intervencinės kardiologijos stacionariniame poskyryje. Ambulatorinėje grandyje atliekamos tokios neinvazinės procedūros kaip stempliniai elektrofiziologiniai tyrimai, elektrokardiostimuliatorių patikrinimai bei Holterio monitoravimas

 

III operacinis blokas

III operacinis blokas

Vadovauja prof. (HP) dr. Audrius Aidietis

Širdies ritmo sutrikimų gydymui naudojamos naujausios 3D širdies elektroanatominių žemėlapio sudarymo programos: CARTO 3, Ensite Precision, o taip pat antros kartos šalčio balioninis kateteris. Vienoje iš skyriaus operacinėje buvo instaliuota pirmoji Baltijos šalyse robotinė magnetinė navigacinė sistema - Stereotaxis Niobe 2. Sudėtingosios procedūros atliekamos naudojant intrakardinį ultragarsą siekiant vizualizuoti širdies struktūras. Šiame bloke funkcionuoja 8 operacinės, iš jų -3 širdies ritmo laidumo sutrikimų profilio, - 4 širdies kraujagyslių ir struktūrinių ligų profilio, - 1 periferinių arterijų ir veninės sistemos ligų profilio. Per metus visose operacinėse atliekama apie 13 000 procedūrų.


 Širdies ir kraujagyslių neinvazinės ir ultragarsinės diagnostikos skyrius

Misiura

Vedėjas  med. dr.doc. Jonas Misiūra 

Skyriuje atliekami tyrimai: EKG bei, perkrūtininės ir perstemplinės (transezofaginės) echokardioskopijos tyrimai (tiek dvimačiu, tiek trimačiu vaizdavimo būdu) (24 val per parą), elektrokardiografiniai  krūvio mėginiai (veloergometrija, bėgtakio krūvis), ultragarsiniai krūvio mėginiai (medikamentinis dobutamino krūvio mėginys) širdies raumens kraujotakos tyrimas radionuklidais, spiroergometrija, kompleksinis kraujagyslių endotelio funkcinis vertinimas, neinvazinis periferinių kraujagyslių tyrimas. Sekami ligoniai su įsodintais elektrokardiostimuliatoriais bei defibriliatoriais ir iškylus reikalingumui, pareguliuojant jų darbą. Ūmiai sutrikus širdies ritmui taikoma perstemplinė stimuliacija. Atliekami arterinio kraujo spaudimo bei elektrinio širdies darbo 24 val stebėjimo ir analizės tyrimai. Tyrimai atliekami ligoninėje besigydantiems bei ambulatoriniams pacientams, atvykusiems iš visos Lietuvos (per Konsultacinę polikliniką).

Skyriuje šie poskyriai:

Širdies ir kraujagyslių ultragarsinės diagnostikos poskyris

Aidietiene

Vyresnioji gydytoja med. dr. doc. Sigita Aidietienė

Poskyryje atliekami ultragarsiniai perkrūtininiai perstempliniai tyrimai (dvimačiu ar trimačiu vaizdavimo būdu). Poskyris glaudžiai bendradarbiauja su Širdies aritmijų ir rentgenochirurginiu skyriumi bei kardiochirurgais, kartu tiriant ir gydant ligonius su širdies nepakankamumu, implantuojant aortos vožtuvus per kateterį bei uždarant širdies pertvarų defektus.

 Elektrokardiografijos ir krūvio mėginių poskyris

Radauskaite

Vyresnioji gydytoja Greta Radauskaitė

Poskyryje atliekamos ramybės elektrokardiografijos ambulatoriniams bei stacionaro pacientams, taip pat krūvio elektrokardiografijos tyrimai (veloergometrija, bėgtakio tyrimas).

 Krūvio ultragarsinių ir fizinių tyrimų poskyris

Celutkiene 

Vyresnioji gydytoja prof. Jelena Čelutkienė

Poskyryje atliekami mėginiai koronariniam nepakankamumui, vožtuvų pažeidimo laipsniui bei širdies raumens gyvybingumui nustatyti, Kardiopulmoninio krūvio mėginys leidžia įvertinti širdies nepakankamumo laipsnį, nustatyti prognozę. Šis mėginys nepakeičiamas dusulio diferencinei diagnostikai. Taikomi, farmakologiniai dobutamino ir adenozino mėginiai, fiziniam krūviui naudojamas pusiau gulimas dviratis, vaizdai gaunami modernių aukštos klasės echokardiografų pagalba. Poskyris dirba glaudžiai bendradarbiaudamas su širdies chirurgais.

Kraujagyslių tyrimų poskyris

 Ryliskyte

Vyresnioji gydytoja med. dr. Ligita Ryliškytė

Poskyryje atliekami neinvaziniai kraujagyslių tyrimai: arterijų standumo ir centrinio kraujospūdžio matavimas, arterijų endotelio funkcijos tyrimai, arterijų ir venų ultragarsiniai tyrimai. Poskyris dirba glaudžiai bendradarbiaudamas su Prevencinės kardiologijos poskyriu.

Ilgalaikio monitoravimo poskyris

Sekami ligoniai su įsodintais elektrokardiostimuliatoriais bei defibriliatoriais ir esant reikalingumui reguliuojamas jų darbas. Ūmiai sutrikus širdies ritmui taikoma perstemplinė stimuliacija. Atliekami arterinio kraujo spaudimo bei elektrinio širdies darbo (EKG Holter monitoravimas) 24 val stebėjimo ir analizės tyrimai. Poskyris glaudžiai bendradarbiauja su aritmijų ir kitais centro skyriais. Dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai – Albinas Karužas, Kęstutis Bagdonas, Audrutė Dailydkienė.

Ambulatorinės kardiologijos skyrius

Jūrate Barysiene

Skyriaus vedėja med. dr. Jūratė Barysienė

Skyriuje yra šie poskyriai:
Kardiologo konsultacijų poskyris
Poskyryje konsultuojami ir tiriami pacientai, sergantys įvairiomis širdies ir kraujagyslių ligomis. Per metus konsultuojama apie 50 000 pacientų. Pacientų ištyrimui naudojami visi galimi neinvaziniai diagnostikos metodai ir procedūros, atliekamos kardiologijos ir angiologijos centre. Pacientai konsultuojami pagal vyraujančią širdies ir kraujagyslių ligą: koronarinė širdies liga, širdies nepakankamumas, širdies ritmo ir laidumo sutrikimai, įgytos širdies ydos, taip pat stebimi pacientai po širdies chirurginių operacijų ir intervencinių procedūrų. Skyriuje vykdoma ir specializuota ambulatorinė širdies nepakankamumo paslauga. Skyriuje konsultuoja 22 gydytojai, iš jų 1 profesorė, 4 docentai, 11 mokslų daktarų, taip pat 14 slaugytojų. Skyriuje teikiama tik planinė kardiologinė pagalba. Registracijos tvarka - žr. nurodymus atvykstantiems į Kardiologijos konsultacijų skyrių skiltyje - Kontaktai.

Trečio lygio kardiologo konsultacijai pacientai į VšĮ VUL Santaros klinikų Ambulatorinės kardiologijos skyrių registruojami tik elektroniniu būdu ir tik gydančio gydytojo ar kito atsakingo asmens (II lygio kardiolgas arba šeimos gydytojas), prisijungus prie internetinės pacientų registracijos sistemos per www.sergu.lt gydytojams skirtame langelyje. Gydytojai, kurie neturi galimybės registruoti pacientų elektroniniu būdu, gali registruoti juos telefonu (8 5) 236 5114 nuo 10 iki 15 val. (d. d. ).

Patys pacientai gali užsiregistruoti tik telefonu (8 5 236 5114, nuo 10 iki 15 val. arba atvykę į Ambulatorinės kardiologijos registratūrąpateikę gydytojo siuntimą. Siuntimas turi atitikti šio dokumento reikalavimus (SAM 2009-06-28 įsakymu Nr. V-636 „Dėl siuntimų ambulatorinėms specializuotoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti ir brangiems tyrimams bei procedūroms atlikti įforminimo, išdavimo ir atsakymų pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo"). 
Primename, kad pacientas privalo turėti asmens dokumentą.

Jei pacientas negali atvykti numatytu laiku, labai prašome pranešti registratūros telefonu, arba atšaukti konsultaciją internetu.

P.S. Kadangi esame III lygio kardiologo paslaugas teikianti įstaiga, tai pirmenybė teikiama pacientams, kurie nukreipiami būtent III lygio kardiologo konsultacijai. Tai yra tuomet, kai pacientą JAU pakonsultavo II lygio kardiologas ir atliko visus būtinus tyrimus (echokardioskopiją, VEM , Holterio 24 val. EKG monitoravimą) ir išlieka išplėstinės III lygio kardiologo konsultacijos būtinybė. 

Prevencinės kardiologijos poskyris

 Badariene

Vyresnioji gydytoja med. dr.  Jolita Badarienė

Konsultuojami pacientai, sergantys koronarine širdies liga, stabilia krūtinės angina, nestabilia krūtinės angina, persirgę miokardo infarktu, po vainikinių kraujagyslių stentavimo ar apeinamųjų jungčių suformavimo operacijos, taip pat pacientai, sergantys atkaklia, rezistentiška gydymui arterine hipertenzija, metaboliniu sindromu, turintys sunkias šeimines dislipidemijas. Pacientai konsultuojami ir stebimi tris metus po įvykusio miokardo infarkto, du metus po vainikinių kraujagyslių stentavimo. Skyriuje dirba 11 gydytojų, iš jų 1 profesorė, 1 docentė ir 5 mokslų daktarai ir 7 slaugytojos. Skyriuje paslaugos teikiamos planiškai, iš anksto užsiregistravus pas gydytoją. Atvykstantys ligoniai privalo turėti siuntimą (Registracijos tvarka - žr. „nurodymus atvykstantiems į Kardiologijos konsultacijų skyrių skiltyje Kontaktai).

Pirminės prevencinės kardiologijos poskyris (vyresnioji gydytoja med. dr. Jolita Badarienė)

Skyriuje vykdoma Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa”.

Konsultuojami pacientai pagal asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos programą: vyrai 40-55 metų amžiaus, moterys 50-65 metų amžiaus, kuriems nustatytas metabolinis sindromas ar cukrinis diabetas. Tel. registracijai - 8 686 88993 (I-V darbo dienomis,  nuo 10 iki 14 val.). Registratūra B korpuse B 377 kab.

Įgimtų širdies ydų suaugusiems poskyris

 Gumbiene

Vyresnioji gydytoja med. dr. Lina Gumbienė

 

Poskyryje konsultuojami pacientai, sergantys įgimtomis širdies ydomis (prieš ir po korekcijos), Marfano sindromu ir kitomis paveldimomis širdies ligomis, plautine hipertenzija,  Ligoniai šiame poskyryje ištiriami, stebimi, jei reikia, hospitalizuojami  invaziniam ištyrimui ar gydymui (chirurginiam ar perkateteriniam). Moterys, kurioms nustatyta ar įtariama įgimta širdies patologija konsultuojamos dėl nėštumo rizikos, jei reikia, jos stebimos nėštumo metu. Būtina išankstinė registracija. Ligoniai atvykstant privalo turėti siuntimą ir tyrimus (žr. nurodymus atvykstantiems į  Kardiologijos konsultacijų skyrių skiltyje - Kontaktai). 

Atnaujinta 2019-03-15
Straipsnis parodytas: 153336 kartų(kartus)
 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis Santa.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama AllAboutCookies.org. Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk