Santariškių g. 2, 08661 Vilnius
tel. (+370) 5 236 5000
faks. (+370) 5 236 5111
info@santa.lt

      

SANTAROS KLINIKOS

VILNIAUS UNIVERSITETO LIGONINĖ

Skyriai, poskyriai ir ligos

Spausdinti

I širdies chirurgijos skyrius (Vožtuvų ir širdies nepakankamumo) 

karalius

Vedėjas – doc. Rimantas Karalius

I širdies chirurgijos skyriuje kasmet gydoma apie 800 pacientų, atliekama iki 400 operacijų. Skyriuje gydomi pacientai, sergantys širdies vožtuvų ydomis, išemine širdies liga, aortos aneurizmomis, su širdies augliais. Atliekamos visos širdies vožtuvų rekonstrukcinės operacijos: mitralinio, aortos vožtuvo arba daugybinis širdies vožtuvų protezavimas, širdies vožtuvų plastika, vainikinių širdies arterijų šuntavimas, kylančios aortos aneurizmų ir disekacijų korekcija, kombinuotos vožtuvų ir vainikinių arterijų šuntavimo operacijos ir kt. Pastaruoju metu skyriuje vis daugiau širdies operacijų atliekama per mažus pjūvius.  Šiame skyriuje teikiama pagalba ligoniams, kuriems diagnozuota terminalinė širdies nepakankamumo stadija. Čia pacientai ruošiami širdies transplantacijai, dirbtinių širdies skilvelių implantacijai, biventrikulinei stimuliacijai, parenkamas optimalus medikamentinis širdies nepakankamumo gydymas. Pacientus gydo ir konsultuoja kardiologės G.Maneikienė, P.Semėnienė, G.Zuozienė, R.Čypienė; klinikinės imunologės R.Malickaitė ir L.Jurgauskienė.

 

ĮGIMTŲ ŠIRDIES YDŲ SUAUGUSIEMS POSKYRIS, esantis skyriaus sudėtyje, įtrauktas į Europos įgimtų širdies ydų suaugusiems centrų sąrašą. Šio centro darbuotojai dalyvauja bendruose mokslo projektuose, vykdomuose Europoje. Šiame poskyryje konsultuojami ne tik chirurginiais, bet ir nėštumo, darbinės orientacijos klausimais, stebima šių pacientų būklė, kad laiku būtų paskirtas reikiamas gydymas esant bet kuriai komplikacijai – ritmo sutrikimų, plaučių arterijos hipertenzijos, širdies nepakankamumo. 

II širdies chirurgijos skyrius (Įgimtų širdies ligų centras)

lebetkevicius

Vedėjas - medicinos daktaras Virgilijus Lebetkevičius

Šiame skyriuje kasmet gydoma apie 350 vaikų, atliekama per 200 operacijų. Skyriaus veiklos kryptis – visų įgimtų širdies ydų diagnostika ir vaikų gydymas. Tai vienintelis tokio pobūdžio skyrius Lietuvoje. Pagrindinis darbo pobūdis – chirurginis įgimtų širdies ydų gydymas. Čia atliekamos neatidėliotinos ir planinės viso įgimtų širdies ydų chirurginio gydymo spektro operacijos nuo naujagimystės iki 14 metų ir vyresniems vaikams: viso anomalinio plaučių venų įtekėjimo korekcija, kairiojo skilvelio hipoplazijos sindromo chirurginis gydymas (Norwood I, II ir III etapai), stambiųjų kraujagyslių transpozicijos chirurginis gydymas (Jatene, Rastelli, Senning operacijos), atrioventrikulinės komunikacijos, Fallot tetrados, įvairių aortos koarktacijos formų, nutrūkusio aortos lanko, prieširdžio ar skilvelio pertvarų defektų uždarymo ir kitos operacijos. Svarbią vietą užima įgimtos aortos vožtuvo patologijos chirurginis gydymas, atliekamos unikalios Rosso operacijos vaikams. Pacientams, kuriems neįmanoma radikali ydų korekcija, suformuojama fonteninė kraujotaka (Fonteno, hemi-Fonteno operacija). Bendro arterinio kamieno, plaučių arterijos korekcija atliekama panaudojant homo ir heterotransplantatus plaučių arterijos rekonstrukcijai. Taip pat atliekamos pakartotinos operacijos, kai, augant pacientams, vaikystėje implantuoti vožtuvai, konduitai tampa per maži ar sukalkėja, esant kitoms vėlyvoms operacijų komplikacijoms. Dalis širdies operacijų (pertvarų defektų uždarymas) atliekama minimaliai invazine metodika. Atliekamos ir retos vaikų širdies operacijos – širdies auglių šalinimas, širdies stimuliatoriaus implantacija, dirbtinės širdies  prijungimas, ECMO sistemų prijungimas, širdies persodinimas, sudėtingų ir komplikuotų širdies ydų korekcija. Pacientus gydo ir konsultuoja kardiologai R.Sudikienė, L.Liekienė, K.Lankutis, o taip pat klinikinės imunologės R.Malickaitė ir L.Jurgauskienė.

Skyriaus veiklos pagrindu 2015 m. įkurtas RESPUBLIKINIS ĮGIMTŲ ŠIRDIES YDŲ KOMPETENCIJOS CENTRAS, atitinkantis Europos referencijos centrų kriterijus. Centro vadovas prof. Virgilijus Tarutis.

ĮGIMTŲ ŠIRDIES YDŲ KONSULTACINIAME KABINETE ir VAIKŲ ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ NEINVAZINĖS IR ULTRAGARSINĖS DIAGNOSTIKOS KABINETE per metus konsultuojama per 3300 ligonių, iš jų 2000 iki 18 m. 

 

III širdies chirurgijos skyrius (Koronarų chirurgijos)

kalinauskas

Vedėjas - medicinos daktaras Gintaras Kalinauskas

III širdies chirurgijos skyriuje kasmet gydoma apie 1300 ligonių, atliekama per 700 operacijų. Pagrindinė darbo kryptis – išeminės širdies ligos ir jos komplikacijų chirurginis gydymas. Skyriuje sukaupta didžiulė šios ligos chirurginio gydymo patirtis. Be tipinės aortovainikinių jungčių operacijos atliekamos ir aortovainikinių jungčių operacijos plakant širdžiai, nenaudojant dirbtinės kraujo apytakos. Atliekamos patobulintos kairiojo skilvelio poinfarktinių aneurizmų ir remodeliuoto kairiojo skilvelio rezekcijos Jatene-Doro metodika, pradėtos kairiojo skilvelio aneurizmų ir remodeliuoto kairiojo skilvelio plastikos operacijos minimaliai invaziniu būdu plakant širdžiai. Atliekamos dėl infarkto plyšusios skilvelių pertvaros plastikos operacijos, vožtuvų protezavimo ir plastikos operacijos, kombinuotos vožtuvų ir aortovainikinių jungčių operacijos. Skyriuje operuojami ligoniai turintys krūtininės aortos patologiją, širdies auglius, atliekamos Ross'o operacijos bei kombinuotos elektrofiziologinės ir chirurginės procedūros. Dėl išplitusių navikų su onkochirurgais įdiegtos išplėstinės plaučių rezekcijos operacijos naudojant dirbtinę kraujo apytaką. Diegiamos plaučių arterijos endarterektomijos operacijos. Skyriuje operuojami ir gydomi suaugę ligoniai, turintys įgimtas širdies ydas. Nesant Lietuvoje specializuoto įgimtų širdies ydų kardiologinio skyriaus, dėl įvairių įgimtų širdies ydų komplikacijų tokių kaip ritmo sutrikimų, širdies nepakankamumo, plautinės hipertenzijos, šiame skyriuje gydomi paaugliai ir suaugę ligoniai, nėščiosios. Pacientus gydo ir konsultuoja kardiologės, I. Butkuvienė, D. Liekienė, L. Gumbienė. E. Gateliene Taip pat skyriuje gydomi ligoniai, kuriems po širdies operacijų išsivysto pūlingos komplikacijos, sepsis. Gydymas grindžiamas moderniais diagnostikos, terapijos ir chirurgijos metodais.

 OPERACINIS BLOKAS (6 operacinės)

Atsakingas dr. K. Ručinskas, vyr. slaugytoja - slaugos administratorė D. Skunčikienė. Operacinėje dirba 25 operacinės slaugytojos, 10 kiti personalo darbuotojai. Operaciniame bloke funkcionuoja šešios operacinės, per metus atliekama per 1600 širdies operacijų, tarp jų apie 1200 su dirbtine kraujo apytaka.

Krūtinės ląstos  chirurgijos skyrius

Jovaias

Vedėjas gyd. Vytautas Jovaišas

Nors atskiras Krūtinės chirurgijos skyrius ligoninėje buvo įkurtas tik 1983 m., radikalios krūtinės organų operacijos jau buvo atliekamos nuo 1950-ųjų. Prof. A.Sučila buvo pirmasis šalyje padaręs perikardektomijos operaciją, dėl karcinozinio perikardito bei pirmasis Lietuvoje zondavo širdį. Jam vadovaujant buvo išugdyti krūtinės chirurgai dabar dirbantys šiame skyriuje (R.Janilionis, A.Kybartas, V.Gruslys, A.Žilinskas) bei užsienyje (V. Nekrašas).


Iki 1994 m. krūtinės chirurgijos skyriaus vedėju buvo gyd. V. Nekrašas. 1994.–2007 m. buvo R. Janilionis, o nuo 2007 m. -  skyriui vadovauja V. Jovaišas.
Krūtinės chirurgijos centre teikiamos III lygio skubios, planinės stacionarinės ir ambulatorinės paslaugos, esant krūtinės ląstos patologijai Lietuvos ir užsienio piliečiams. Skyriaus gydytojai pagal sanitarinės aviacijos iškvietimus vyksta konsultuoti, bei operuoti ligonių į Vilniaus, Alytaus, Utenos, Panevėžio apskričių ligonines, o itin sudėtingais atvejais ir į kitų apskričių ligonines.


Per metus krūtinės chirurgijos skyriuje būna hospitalizuojama apie 900 ligonių. Per metus skyriaus gydytojai atlieka apie 400 didelių krūtinės ląstos operacijų (apie 1000  mažesnių  chirurginių intervencijų ir apie 800 bronchoskopijų).


Daugelio chirurginių operacijų (transabdominalinė stemplės ekstirpacija, cirkuliarinė trachėjos rezekcija pašalinant ilgą trachėjos atkarpą (8-9 kremzliniai žiedai), trachėjos bifurkacijos pašalinimas, patologiškai judančio krūtinės ląstos segmento stabilizacija metalinėmis konstrukcijomis ir kt.) esame pradininkai Lietuvoje. Taip pat pirmieji respublikoje pradėjome naudoti biologinius fibrino klijus krūtinės chirurgijoje, bei stentuoti kvėpavimo takus ir stemplę dėl įvairios etiologijos trachėjos ar stemplės susiaurėjimo. Itin svarbią reikšmę krūtinės chirurgų pasiekimams turi gerai sukomplektuotas gydytojų ir slaugytojų kolektyvas.


Galima teigti, kad šio skyriaus gydytojai yra labiausiai kvalifikuoti ir patyrę specialistai Vilniuje, kai reikia gydyti sunkius ligonius dėl krūtinės traumų, su nespecifiniais
pūliniais procesais plaučiuose, bei įvairios etiologijos krūtinės ląstos organų bei tarpuplaučio navikais.


Pagrindinės skyriaus chirurginės veiklos kryptys:

  1. Pacientų su plaučių bei tarpuplaučio navikais radikalus bei paliatyvus gydymas.

  2. Pacientų su krūtinės traumomis gydymas

  3. Rekonstrukcinės trachėjos bei pagrindinių bronchų operacijos.

  4. Minimaliai invazinės diagnostinės ir gydomosios procedūros.

  5. Pacientų, su įvairios etiologijos stemplės obstrukcija, tyrimas ir gydymas.

  6. Miastenijos chirurginis gydymas.

  7. Pacientų su nespecifiniais pūliniais plaučių ir pleuros susirgimais chirurginis gydymas.

Centre teikiamos paslaugos:

• Ambulatorinės ir stacionarinės konsultacijos.

• Pacientų, sergančių įvairiomis krūtinės organų chirurginėmis ligomis, tyrimas, gydymas ir pooperacinis sekimas.


Atnaujinta 2016-11-15
Straipsnis parodytas: 63094 kartų(kartus)
 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo patirtį lankantis Santa.lt svetainėje, naudojame slapukus (angl. cookies) – tai nedidelės informacijos rinkmenos, kurias jūsų naudojamo įrenginio naršyklė priima iš svetainės kurioje lankotės. Surinkta informacija iš slapukų mums padeda efektyviau nustatyti naršymo įpročius, veiksmus bei nustatymus (pvz., kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų kaskart pasirinkti lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Kad interneto svetainė veiktų, nebūtina leisti naudoti šiuos slapukus, bet sutikus su slapukų politika, naršyti jums bus paprasčiau. Išsamesnė informacija suteikiama AllAboutCookies.org. Galite ištrinti visus jau esančius jūsų kompiuteryje slapukus, o dauguma naršyklių nustatytos taip, kad slapukai nebūtų įrašomi jūsų įrenginyje. Su slapukais susijusi informacija nenaudojama jūsų tapatybei nustatyti ar kitais nei pirmiau aprašytais tikslais. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti - privatumo politikoje.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk